KS Olimpia Huta Stara B

PKS Victoria Poczesna

Koło Polski Związek Wędkarski Poczesna

2020-09-26 Radło z Pucharem Polski - finałowa runda IPPŻ w Ostrowie Wlkp.

Aleks Radło wygrywa w Ostrowie Wlkp. i zdobywa Puchar Polski do lat 12! Hanna Kweczke druga w kategorii do 8 lat! Świetne wyniki innych młodych pocześnian!

W ubiegły weekend na torze w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się trzecia (finałowa) runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków i Młodzików. W kategorii do lat 12 zwyciężył zawodnik Victorii Poczesna – Aleks Radło, który tym zwycięstwem zapewnił sobie triumf w całym cyklu Pucharu Polski! Świetny występ na torze w Ostrowie Wlkp. zaliczyła także Hanna Kweczke, która w kategorii wiekowej do lat 8 zajęła świetne 2 miejsce.

Po Żołędowie i Bydgoszczy zmagania najmłodszych speedrowerzystów w Polsce przeniosły się do Ostrowa Wielkopolskiego. Tam 26 września odbyła się ostatnia, finałowa runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków i Młodzików. Victoria Poczesna w tych zawodach zgłosiła zawodników do kategorii wiekowych do lat 8, 10 i 12. W najliczniejszej zgłoszonej grupie - U12 znów błyszczał Aleks Radło. Młody pocześnianin po raz kolejny w tym roku zdeklasował rywali wygrywając wszystkie wyścigi i zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. Ponadto, triumf w ostrowskiej rundzie dał Aleksowi zwycięstwo w całym Pucharze Polski U12! Zawodnik z Poczesnej już w tak młodym wieku zapisuje się na kartach nie tylko pocześniańskiego, ale także całego polskiego speedrowera!

Równie świetny wynik w kategorii do lat 8 wywalczyła Hanna Kweczke, która zajęła drugą lokatę w zawodach w Ostrowie Wlkp. Hania przeszła jak burza przez fazę zasadniczą zawodów wygrywając wszystkie wyścigi, a w wielkim finale dojechała do mety na fantastycznym drugim miejscu. Jest to drugie podium Hani w zawodach ogólnopolskich w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a warto przypomnieć, iż młoda zawodniczka we wszystkich turniejach rywalizuje z chłopcami.

Inni młodzi zawodnicy z Poczesnej również mogą zaliczyć ostrowską rundę Pucharu Polski do udanych. W kategorii do 8 lat 17 miejsce wywalczył Gabriel Wawrzyńczak, który zanotował progres wyników względem poprzednich zawodów. Najliczniej obsadzony turniej U12 wygrał wcześniej wspomniany Aleks Radło, jednak świetne występy zaliczyli także: Łukasz Waszczyk (7 miejsce), który po raz kolejny awansował do półfinałów zawodów, Jakub Ordon (9 miejsce) będący dosyć pechowo pierwszym zawodnikiem poza półfinałami, a także Mikołaj Podwyszyński (12 miejsce), Patryk Chwał (13 miejsce), Dawid Białas (17 miejsce), Marcel Rakus (19 miejsce) i Piotr Kweczke (21 miejsce). Wszystkim zawodników gratulujemy bardzo dobrych wyników!

Szczegółowe wyniki zawodników Victorii Poczesna w III (finałowej) rundzie Indywidualnego Pucharu Polski Żaków i Młodzików 2020: