KS Olimpia Huta Stara B

PKS Victoria Poczesna

Koło Polski Związek Wędkarski Poczesna

2019-07-06 Grand Prix Żaków i Młodzików w speedrowerze

Wychowanek Victorii Poczesna - Aleks Radło dwukrotnie na podium w Bargłach! Bardzo dobre występy najmłodszych zawodników z Poczesnej w Grand Prix Żaków i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Poczesna!

6 lipca 2019 r. na torze speedrowerowym w Bargłach odbyło się Grand Prix Żaków i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy na torze w Bargłach będące jednocześnie III rundą Pucharu Polski Żaków i Młodzików. Zawody trwające blisko 6 godzin wyłoniły najlepszych zawodników z Polsce w kategoriach do 6, 8, 10, 12 i 14 lat. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało około 60 zawodników z 8 polskich klubów speedrowerowych.

Największym bohaterem tego dnia był dziesięcioletni Aleks Radło z Victorii Poczesna, który jako pierwszy zawodnik w historii Pucharu Polski Żaków stanął na podium w dwóch kategoriach wiekowych. Aleks najpierw wygrał z kompletem punktów turniej do lat 10, a następnie zajął drugie miejsce w kategorii do lat 12. W drodze po kolejne biegowe zwycięstwa Aleksowi przydarzył się także groźny upadek, po którym długo nie wstawał z toru. Młody pocześnianin jednak zacisnął zęby i wygrał powtórkę wyścigu, całe zawody, a następnie walczył na torze w wyższej kategorii wiekowej. Prócz tego sukcesu trzeba odnotować także kolejny fantastyczny występ Piotrka Kweczke w kategorii U10. Wychowanek Victorii Poczesna po raz kolejny zajął drugie miejsce w tej kategorii wiekowej uznając wyższość jedynie kolegi z drużyny – Aleksa. Dodatkowo Piotrek pojechał także wyśmienicie w kategorii do lat 12, gdzie zdobywając 12 punktów zajął 8 miejsce. W tej samej kategorii jeszcze wyżej sklasyfikowano innej zawodnika z Poczesnej – Jakuba Ordona. Kuba zgromadził 12 punktów wygrywając indywidualnie dwa wyścigi co dało mu 7 lokatę. W turnieju U12 wystartował także Jakub Nowak, który zdobył 9 punktów i zajął 12 lokatę. Dla Kuby ten turniej był dosyć pechowy, gdyż stracił on kilka punktów przez upadki i chaotyczne sytuacje na torze. Jednak wszyscy z pocześniańskich żaków, którzy startowali w kategorii do lat 12 zaliczyli tego dnia swoje najlepsze występy spośród wszystkich turniejów tego cyklu. Z bardzo dobrej strony pokazał się także najmłodszy zawodnik z Poczesnej – 5-cio letni Flip Nowak, który w kategorii U6 zajął 4 miejsce gromadząc 10 punktów. Brawa dla najmłodszego wychowanka Victorii Poczesna! Wszyscy zawodnicy zakończyli turniej z uśmiechami na twarzy i bez urazów, a to jest najważniejsze. Kolejna runda Pucharu Polski Żaków obędzie się we wrześniu na torze w Lesznie.

Wyniki zawodników PKS Victorii Poczesna w Grand Prix Żaków i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy (3 runda Pucharu Polski Żaków, 6.07.2019r., Bargły):

Kategoria do 6 lat: 7 zawodników
4. Filip Nowak (Victoria Poczesna) (3,2,2,3) 10 pkt.
Kategoria do 10 lat: 11 zawodników
1. Aleks Radło (Victoria Poczesna) (4,4,4,4,4) 20 pkt.